Cíle hnutí

Hlavním cílem je obnovit Československou republiku , prokázat její protiústavní a nemorální rozdělení v roce 1992-93. Mimo to máme i další cíle které vznikli z názorů lidí .

Odstranit svévolné rozhodování státních organizací jako je Správa železnic která spíše ruší železnice a podporuje byznys s výstavbou cyklostezek za miliony a lidé pak nemají možnost cestovat do škol a zaměstnání. Opravdu je super pocit v zimě či za deště jed do práce na kole když bychom mohli cestovat ve vyhřátém vlaku. Děkujeme ale tohle nechceme. Změníme to ?

Nechceme živit zdravé lidi na sociálních dávkách. Máš zdravé ruce , nohy? A chceš peníze ? Tak pracuj! Naš návrh počítá s tím že podmínkou vyplácení dávek bude odpacovaný počet hodin pro obce a města. Je stále dost míst na zametání a drobné opravy které zvládnou i nekvalifikované osoby a práce není hanba.

Referendum tedy svobodné vyjádření občanů k zásadním otázkám společnosti. S tím souvisí i přechod ze zastupitelského systému na mnohem férovější přímý systém řízení státu.

Přímé řízení státu a jak by to fungovalo? Rozdělení státu na okresy. Každý okres volí poslance . Poslanec ve vládě zákony pouze navrhuje a předkládá občanům a ti je schvalují či vrátí k přepracování v pravidelných referendech. Toto je ten nejlepší a nejvíce férový postup na řízení státu .

Zrušení senátu . Pokud dojde na přímé řízení státu pomocí občanů je senát zbytečný.

Zachování koruny české (československé) jako státní měny a zachování hotovostních plateb.

Ostraha hranic. Znovuzavedení ostrahy hranic s volným pohybem osob a namátkovou kontrolou

Ekonomické ozdravení státu snižování daňové zátěže občanů. A jak na to? V současné době žije stát převážně z toho co vybere od lidí a neuvážlivě rozhazuje a nemá žádné výdělečné podniky v míře aby ho výrazněji zásobili penězi. Obnovení státních podniků co by zdroje financí na chod státu a v druhé řadě zdroj práce pro lidi.